Atlı Tur Çocuklara Özel At Binme Eğtimi ve Workshop

Atlı Tur’dan yine muhteşem bir aktivite ve eğitim programı! Çocuklar için keyif dolu bir gün, eğlenceli bir eğitim programı hazırlayan Atlı Tur Sarıyer Gümüşdere’de bulunan tesisinde sizleri misafir etmekten mutluluk duyacak… At binerken eğlenen çocuklar aynı zamanda at binmenin en ince ayrıntıları öğrenecek, bilinçli ve keyifli bir tura çıkacak! Atlı Tur ile olan işbirliğimiz sayesinde bu muhteşem at binme eğitimi ve workshop programı uygun fiyatlarla karşınıda.

  • Öğrenciler tek sıra halinde atın sol yanına gelip nasıl tımarlandığını,tarandığını uygulamalı olarak deneme fırsatı bulacak bunu takiben, -At binme sırası gelen öğrencinin liderin yardımıyla ata temas etmesi sağlanılacaktır. -Bu temas sol yanından atın elle sevilmesi şeklinde olacaktır.
  • Sonrasında sıra ile atlarımıza elimize koyarak havuç yedirdikten sonra atın üzerinde geçirilecek vakit gelir.
  • Togları takılan öğrenciler, yan yürüyücü ata liderlik edecek şekilde sıra ile ata binerek turlarına başlıyacaklardır.
  • Eğitmen o sırada dizgin tutulması, atın üzerinde dengede durmak kısaca at malzemelerini tanıtmak konusunda isimlerini söyleyecektir.
  • Atın yedekli olarak adeta yürüyüş tarzında salınmasına karşılık dengede durması gerektiğini ifade edecektir.
  • Bu sırada sınıf öğretmenleri de öğrencinin ilgisinin konuya odaklanmasını, sessizliğin sağlanıp dikkatin eğitimciye verilmesini sağlayacaktır.
  • Atın kontrolü liderde, öğrencinin denge kontrolü ve güvenliği yan yürüyücüde olduğundan dolayı, öğrenci en maksimumda güvenlik önlemleri alınmış olarak yapılacak geziye başlamaya hazır durumdadır.
  • Gezi başladıktan sonra Atın üstünde dengeyi geliştirmek için eğlenceli kültür fizik hareketleri yaptırılacak, Atı hissetmek için boynuna sarılarak yürütülecektir.
  • Aktivite boyunca atlara dair bilgi ve tecrübeye sahip olmanın yanı sıra atlarla vakit geçirmek çocuklarımız için çok faydalı ve eğlenceli bir tecrübe oluyor. Çocukların gelişimine olumlu birçok etkisi bilinen biniciliğin ve atlarla iletişimin çok uzakta olmadığını, sizlerle çalışmaktan memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Resim Galerisi

İletişim Bilgileri

Gümüşdere Mah. Ambar Sok. No: 10 Sarıyer / İstanbul
3-12
Telefonla bilgi alınabilir
https://www.firsatbufirsat.com/firsat/atli-tur-at-binme-workshop?pid=566
2017-05-31T17:10:00+00:00

Siz de fikrinizi belirtin