Bilim ve Sanat Köşkü

103 yıllık tarihi ile köşkümüz her yıl yüzlerce çocuğun hayatlarına dokunmaktadır. Tek amacımız var o da mutlu ve başarılı bir yaşam için çocukları en iyi şekilde eğitmek. Türkiye’de alanının en iyi eğitmenleriyle çalışan ve samimiyetini kaybetmemiş bir bilim ve sanat merkezi olarak bizi ziyaret edebilirsiniz.. Köşkümüzde bilimi, sanatı ve tarihi her yerde hissedeceksiniz. Burada yöneticiler çocuktur, her yere onlar dokunur..Her çocuğun bir görevi bir sorumluluğu vardır.

“Bilim ve sanat, mantık ile hayalgücü arasında denge geliştirir.” Da Vinci Yaşadığımız yüzyıl içerisindeki en büyük eksikliklerden bir tanesi, bilim ve sanatın ayrı düşünülmesidir. Bilim ve sanatın tarihine kısa bir yolculuk yaparsak birçok bilim adamının tarihte sanat, felsefe, matematik, geometri, anatomi ve diğer bilim dalları ile aynı anda ilgilendikleri ve dünya tarihinde büyük buluşlara ön ayak olduklarını görmekteyiz. Yolculuğumuzun ilk durağına İstanbul’un fethinden bir yıl önce 1452’de doğmuş olan yazar, sanatçı, matematik uzmanı ve mucit Leonardo Da Vinci ile başlayalım. Dünyanın ilk sanat tarihi yazarı olarak bilinen Vasari, büyük dahi Da Vinci’nin hayatında ve yaşadığı dönemde müziğin önemini şöyle açıklıyor; Milan kralının vekili olan Ludovico Sforza ile beraber çalışmak için mucit olarak başvurduğu işe müzisyen olduğu için işi alındığı ve Da Vincinin o dönemin önemli toplantılarında flüt, lir ve ses sanatçısı olarak katıldığını yazmaktadır.

Dersler & Atölyeler

Üstün Potansiyelli Çocuklar Programı: Bilim ve Sanat Köşkünde ‘Üstün Potansiyelli’ çocuklar ile çalışmalarımız devam ediyor. Bu alanın önde gelen uzmanlarıyla beraber aşağıda görebileceğiniz tüm hizmetleri vermekteyiz.

– Düşünme Becerileri
– Zeka Atölyeleri
– Dikkat ve Konsantrasyon Çalışmaları
– Akademik Destek
– Mentörlük
– Davranışsal Destek

Sanat Departmanı: Müzik ve Görsel sanatlarda hizmet veren departmanımız her alanda olduğu gibi alanın en iyi uzmanlarını bularak eğitimlerine devam etmektedir. Şu an hizmet verdiğimiz alanlar; Müzik : Keman, Gitar, Piyano ve Enstrümanlar ile tanışma programı.

Çocuklar ile Müzik Atölyesi: Türkiye’de ilk defa Akbank sanat ile beraber ‘Çocuklar ile Müzik’ etkinliğini başlatan Dr. Türkili, 2014 Aralık ayından itibaren Zorlu PSM de bir sezon binlerce çocukla müziği buluşturmuştur. Halen okullarda ve Bilim ve Sanat Köşkünde devam eden ‘Çocuklar ile Müzik’ aşağıdaki öğrenimleri hedeflemektedir.

Tüm orkestra enstrümanları;
– Opera, Bale ve Senfoni Orkestrasını ,
– Müzikte hangi enstrümana yönelmeleri gerekDğini
– Müziğin zeka gelişimine olan faydalarını,
– Bestecileri ve Bilim adamlarını,
– Müziğin evrensel dilini öğrenirler.

Resim Galerisi

İletişim Bilgileri

Adres Murat Reis Mah, Hacı Murat Sok.No.3 Bağlarbaşı / Üsküdar – İstanbul
Tel 0507 4562343
Yaş
Fiyat Telefonla bilgi alınabilir
Web www.bskcocuk.com
E-posta bilimvesanatkosku@gmail.com
Yol Tarifi
2017-07-18T16:42:37+00:00

Siz de fikrinizi belirtin