Cavidan Hanım Çiftliği

Cavidan Hanım Çiftliği şehirin gürültüsünden ve bunaltıcı stresinden bunalanlar için tam bir kaçış. Tesiste hem çocuklar için hem de yetişkinler için etkinlikler yapılmaktadır. Sitemizin konsepti gereği biz daha çok çocuklarla yapılacak etkinliklere değinmek istedik.

İşleyiş: Program 5-5,5  saat sürer. Tarih belirlendikten sonra öğretmenlerimiz ile birlikte içerik belirleriz. Seçilecek etkinlikler gün programını şekillendirir. Öğrencilerin yaşları, mevsim, okul müfredatı program şekillenirken dikkate alınır.

Hazine Avı: Her sınıf için ayrı ayrı hazırlanmış müfredat bilgilerinin kullanıldığı çok heyecanlı bir oyun. Katılımcının yaşına göre,  gölgesini ölçerek bir ağacın boyunu ölçmek, aynalar ve açı ölçerlerle yükseklikleri saptamak, temel harita bilgileri, pusula kullanmak, doğada yön bulmak gibi unsurlar öğretilir.

Peynir Yapımı: Teorik bilgilerin verilmesi. Yeni sağılmış sütün, peynire dönüşmesinin tüm aşamalarının birlikte yapılması. Her katılımcının, mayalanmış sütün peynire dönüşeceği kendi küçük kabını etiketlemesi. Süt ve peynir nedir?  Soframıza gelinceye kadar neler olur? Bakteri nedir? Pastörizasyon nedir? Nasıl yapılır? Maya nedir, mayalama nasıl yapılır?

Botanik: Cavidan Hanım Çiftliği özel herbaryumunun incelenmesi. Projeksiyon ve perde ile örneklerin ve konuların açıklanması. Bitkileri diğer bitkilerden ayıran temel özellikler nelerdir? Endemik bitki ne demektir? Ömerli Havzası bitki örtüsü ve önemi nedir? Sahada inceleyeceğimiz 10 bitkiyi tanıyalım. Herbaryum nedir? Ülkemizdeki önde gelen herbaryumlar hangileridir? Belirlenen ve tanıtılan 10 bitkinin sahada bulunması yarışması. Ömerli Havzası ve bitki örtüsü hakkında bilgilendirme. Doğal kaynaklarımız ve çevrenin neden korunması gerektiğinin yerinde anlatılması / anlaşılması.

Takım oyunu: Takımın her üyesinin katkısının gerektiği, iletişim ve koordinasyonun önemli olduğu, ısınma oyunlarıdır. Takım olarak çözebileceğim bu problemde/yarışmada nasıl bir taktik uygulamalıyım? Arkadaşlarımla nasıl bir işbirliği yapmalıyım? Ben kendimi iyi bir şekilde ifade etmezsem arkadaşlarım beni –yine de- anlayabilir mi? Koordinasyon/eşgüdüm ve planlama gerekli midir?

Fiyatlandırma: 

Kişi başı;

5 saatlik program 54 TL + KDV (piknik ücreti vermeden, yemeğinizi yanınızda getirebilirsiniz.)
3 saatlik Anaokulu paketi 40 TL +KDV (piknik ücreti vermeden, yemeğinizi yanınızda getirebilirsiniz.)
Standart piknik ücreti: 12 TL+KDV    (programa katılmayan yetişkin ve çocuklar için)

Resim Galerisi

İletişim Bilgileri

Cavidan Hanım Çiftliği Lale Çiçeği Sokak Emirli Köyü Pendik – İstanbul
0505 320 0020 – 0542 215 2562
Her yaş çocuk için uygundur
Telefonla bilgi alınabilir
www.cavidanhanimciftligi.com
2017-05-31T16:02:36+00:00

Siz de fikrinizi belirtin