Cimnastika

2008 yılında Bağlarbaşı Spor Salonunda faaliyetlerine başlamış olan Cimnastika, bu zamana kadar bin ve üzeri sayıda çocuğu cimnastik ile tanıştırmıştır. Cimnastika uzman kadrosu ile çok sayıda sporcuyu, cimnastik alanında yarışmalara hazırlamış ve sayısız başarılara imza atmıştır.Cimnastika, artistik cimnastik sporuna gönül vermiş milli sporculardan oluşan, başarıyı bir ilke edinmiş, genç, dinamik, spor disiplinini en iyi şekilde temsil eden ve alanında birçok gelişime öncülük yapmayı hedefleyen bir spor kulübüdür.2014 yılı itibariyle, spor kulübümüz daha fazla çocuğa kaliteli hizmet verebilmek için Cimnastika Spor Salonunda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Misyon 

En erken yaşta tüm çocukların cimnastik temelini almalarını sağlamak ve   cimnastik branşında yetenekli sporcuları keşfedip, Türk Sporuna kazandırmaktır.

Vizyon

Türk cimnastiğine, dünya standartlarında sporcular yetiştirmek ve alanında lider olmaktır.

Cimnastika’da dilerseniz özel ders alabilir dilerseniz de sınıf çalışmalarına katılabilirsiniz.

Çocuk Cimnastiği

Cimnastik hem erkek hem kız çocuklarına hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan olimpik bir branştır. 3 yaş itibariyle başlayan cimnastiğin devamında cimnastik alt yapısını almış bireyler, farklı branşlarda katılmış üstün başarılar sergiledikleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlesini dengeleyebilmelerini sağlar.

Özgüvenli çocuklar yetiştirebilmek için, küçük yaştan itibaren hem fiziksel hem de pedagojik gelişimlerini destekleyecek spor ve sanat eğitimleri gereklidir. En erken yaşta başlanabilen ve en temel spor olduğu için CİMNASTİK en doğru başlangıçtır.

 Cimnastiğin faydaları

  • Daha sosyal ve uyumlu bireyler olarak yetişmelerini sağlar.
  • Hiper aktif çocuklarda daha sakin davranış durumu gözlemlenirler.
  • Duruş bozukluklarını düzenlemeye yardımcı olur.
  • Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu etkisi vardır.
  • İletişim kuramayan çocuklarda önemli ilerleme görülmüştür.
  • Yaşıtları arasında daha aktif ve girişkendirler.
  • Yaşıtlarına oranla her alanda daha başarılıdırlar.

Yaşıtlarına göre daha sorumluluk sahibidirler.

Resim Galerisi

İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad. No: 81/1 Üsküdar İstanbul
0216 344 24 41
Telefonla bilgi alınabilir
www.cimnastika.com
2017-05-30T12:05:10+00:00

Siz de fikrinizi belirtin