Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

İstanbul’da bir hafta tatilini sualtı canlılarına ayırmak isteyenler için Emaar Akvaryum harika bir tercih olabilir. Emaar Square Mall alışveriş merkezinde yer alan büyük akvaryum 48 tanktan oluşuyor. Deniz ve nehir canlılarından oluşan toplam 20 bin kadar sualtı canlısının bulunduğu akvaryumu diğer sualtı hayvanat bahçelerinden ayıran ise, Avustralya’dan getirilen kral timsahlar. Ayrıca su samuru, penguen ve su faresi de diğer sualtı hayvanat bahçelerinde bulunmayan canlı türü olarak akvaryumun zenginliğini ön plana çıkarıyor.

Sualtı dünyasını keşfetmek isteyenler için kuruldu

Türkiye’nin en büyük sualtı hayvanat bahçesi olma özelliğine sahip Emaar Akvaryum, ziyaretçilerine ekolojik denge ve okyanus yaşamıyla ilgili birçok bilgi veriyor. Bu bilgileri hıfz ederken aynı zamanda da, 270 derecelik görüş açısına sahip 45 metre uzunluğundaki bir tünelden 20 binden fazla denizaltı canlısını yakından görebiliyorsunuz. Zehirli türlerinde bulunduğu akvaryumun nehir canlıları bölümünde ise, tatlı su balıklarının en endemik türleri yer alıyor.

Emaar Square Mall merkezi hakkında bilgiler

Alışveriş merkezi olarak İstanbul’un Anadoolu yakasında kurulan Emaar, hem alışveriş yapmak hem de eğlenmek isteyenler için en yeni merkezlerden birisidir. Nisan 2017’de açılan alışveriş ve eğlence merkezi, ikinci katında yer alan akvaryumuyla şimdiden dikkatleri üzerine topladı. Yerli ve dünyaca ünlü markaların mağazalarına yer veren Emaar, gastronomi açısından da hem geleneksel hem de modern mutfak kültürlerine öncülük eden restoranlara sahip.

Ziyaret Saati: Emaar, saat 10’da açılıyor. Akşam 22’ye kadar hizmet veriyor. Akvaryuma son giriş saati ise, 21.00’dır.

Resim Galerisi

İletişim Bilgileri

Ünalan Mahallesi, Ayazma Cd. No:78, 34700 – Üsküdar / İstanbul
0850 290 80 90 – 0216 547 18 88
Her yaş çocuk gidebilir.
0-3 yaş ücretsiz. Çocuk-Öğrenci: 37TL. Yetişkin: 48TL
 –
2017-05-31T15:31:10+00:00

Siz de fikrinizi belirtin