Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

BASF’nin, çocuklara bilimi sevdirme misyonuyla hayata geçirdiği Kids’ Lab projesi tüm hızıyla devam ediyor.

BASF Global’de başlatılan ve sağlıklı beslenme konusuna odaklanan “Clever Foodies” serisi dahilinde “C Vitamini Şampiyonu” deneyi ile yeni eğitim döneminde yine İstanbul Modern’de.

Eğitime büyük önem veren ve bu konuda sorumluluk sahibi bir kuruluş olmanın bilinciyle hareket eden BASF, “Kids’ Lab” ile çocuklara bilimi sevdiren sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Bu kapsamda BASF Global’de başlatılan ve sağlıklı beslenme konusuna odaklanan “Clever Foodies” serisi dahilinde, “C Vitamini Şampiyonu” deneyi Eylül ayı itibariyle hayata geçirildi.

8-12 yaş arası çocukların çeşitli besin maddeleri arasında en çok C vitaminine sahip olanı bulmaya çalıştıkları bu eğlenceli deney ile etkinlikler yeni dönemde de İstanbul Modern’de devam ediyor. 2-5 Kasım ve 21-24 Aralıktarihleri arasında ücretsiz olarak İstanbul Modern’de çocuklarla buluşacak olan Kids’ Lab onlara eğlenceli bir deney yapma fırsatı sunacak. Etkinliğin 2018 yılında da devam etmesi planlanıyor.

Çocuklara günlük hayattan deneyler

Hayatın içinden deneylerle 6-12 yaş grubundaki çocuklara bilimi sevdiren Kids’ Lab Projesi kapsamında; çocukların kimyayı güvenli yollarla daha yakından tanıması; görerek, dokunarak deneyimlemesi amaçlanıyor.

Kids’ Lab’i ziyaret eden çocuklar; özel eğitmenler eşliğinde, zararsız maddelerle eğlenceli deneyler yaptıktan sonra geleceğin bilim insanı sertifikasının sahibi oluyor.

BASF aktivite günleri “BASF.KidsLabTurkey”, Facebook hesabından takip edilebilir.

BASF Hakkında

BASF olarak sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre korumasıyla birleştiriyoruz. Yaklaşık 114.000 BASF Grup çalışanı, neredeyse her ülke ve sektörde faaliyet gösteren müşterilerimizin başarısı için gayret gösteriyor. Ürün portföyümüz; Kimyasallar, Performans Ürünleri, Fonksiyonel Ürün ve Çözümler, Tarımsal Çözümler ile Petrol ve Gaz şeklinde beş segment altında toplanıyor. BASF 2016’da 58 milyar Avro’yu aşkın yıllık satış rakamına ulaştı. BASF hisseleri Frankfurt borsası (BAS), Londra borsası (BFA) ve Zürih borsasında (BAS) işlem görmektedir.

İstanbul Modern Sanat Müzesi – Kılıçali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Cad. No:4, 34433 Beyoğlu/İstanbul
(0212) 334 73 00
8-12
www.istanbulmodern.org
 

Siz de fikrinizi belirtin