Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Hareket ve Müzik Atölyesi; çocukların zihinsel, duyusal, sosyal ve psikolojik gelişimi destekleyen bir programdır. Atölye sırasında müzik ve hareket kullanılmakta ve bu arada yapılan aktiviteler, bebek/çocuk ile anne arasındaki iletişimi de kuvvetlendirmektedir. Grup olmak olarak birlikte hareket etmek, sıra beklemek, zaman algısını oturtmak, mekana özgü kuralları öğrenmek bu derslerle birlikte kolaylaşacaktır.

*Hazal Ekser; Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları (Performans Sanatları) alanında tamamladı. Lisans eğitiminin bir dönemini Berlin Sanat Üniversitesinde gördü. Yurt içinde ve yurt dışında birçok beden odak sanat atölyesine katıldı. Her yaştan bedenle çalışmak isteyen Hazal, özgür bedenler olarak gördüğü çocuklara yakınlaşabilmek için Kindermusik** eğitimine katıldı. Şimdi ise farklı anaokullarında hem Kindermusik eğitmenliği yapıyor hem de eğitimi boyunca edindiği bedene dair yaklaşımları yeniden düzenlediği beden odaklı yaratıcılık atölyelerinde rehberlik yapıyor.

Eğitim hayatı boyunca “beden”e farklı açılardan kafa yordu. Yoga, refleksoloji, Güney Kore’ye özgü bir alternatif tıp tekniği olan Momsarang, kültür bağlamında beden, baskı altındaki bedenler ve özgür bedenler bu yaklaşımlardan bazıları.

**Kindermusik; müzik, drama ve dans ögelerini kullanarak çocukların fiziksel, sosyal, duygusal, duyusal ve zihinsel gelişimlerini destekler. Anne, baba ya da bakımı üstlenen kişinin de katılımıyla gerçekleşen derslerde, çocuklar güven duygusunu ve sosyal bir toplulukta kurallar dahilinde bireyselleşmeyi deneyimler. Derslerde basit enstrümanlar kullanarak, ritim algısını oluşturmak için ilk adımlar atılır. İngilizceyle işitsel olarak tanışan çocukların ileriki yıllarda bu dili öğrenmesi kolaylaşır.

 

İyi Cüceler – Suadiye Mahallesi, Plaj Yolu Sk, 34738 Kadıköy/İstanbul
0850 885 1816
15-36 ay
Deneme dersi: 100TL, 4 haftalık program: 300 TL
www.facebook.com/IyiCucelerKitabevi
 

Siz de fikrinizi belirtin