Kraft Güzel Sanatlar

Kraft Güzel Sanatlar hem yetişkinlere hem de çocuklara sanat eğitimi veren bir kurumdur. Biz sitemizde sadece genç ve çocuk bölümünü irdeleyeceğiz.

Kraft Genç: “Kraft Genç” güzel sanatlar programı kişiye özel yönlendirme alınabilecek olan, 13-18 yaş arası gençler için çok disiplinli bir plastik sanatlar formatıdır. Kraft Junior sınıflarında aşağıdaki branşlarda eğitim verilmektedir.

Hayat için sanat sloganı ile yola çıkan Kraft genç, sanata ilgi duyan ve sanat üretmek isteyen tüm gençlere kişiye özel butik eğitim programları sunmaktadır.Sanat aracılığı ile, genç bireylerin, sınav süreçleri ve stresli eğitim dönemlerinde, farklılıklara saygılı, eleştirebilen ve eleştiri alabilen, yaratıcı çözümler sunabilen, ifadesi güçlü ve özgün bireyler olmalarını hedefler.Grup dersleri içinde iletişim ve sosyal bir ortam sağlayan atölyelerimiz, katılımcılarımızın ilgi alanlarına göre, istedikleri teknikte özgün eserler üretebilmelerine olanak sunar. Farklı disiplinlerden bir çok tekniğin uygulanabileceği atölyelerimizden bazıları; Kara kalem,toz pastel,karikatür,graffiti teknikleri,tuval resmi,özgün baskı resim,reprödüksiyon,sanat tarihi,anime çizimi,çizim programlarına giriş vb.şeklinde oluşturulmuştur.

Kraft Junior: “Kraft Junior” plastik sanatlar programı çocuk dünyasının ilgi çeşitliliğine paralel olarak, farklı disiplinlerin uygulandığı, eğlenerek öğrenme odaklı sanat atölyelerinden oluşmaktadır. Kraft Junior sınıflarında aşağıdaki branşlarda eğitim verilmektedir.

“Sanat süt kadar gerekli” sloganı ile yola çıkan Kraft junior güzel sanatlar programları, Her hafta başka bir disiplinin uygulandığı, yaratıcılık, eğitim ve eğlence odaklı sanat atölyelerinden oluşmaktadır. Geleceğin yetişkinlerine, sanat aracılığı ile, mantıksal ve estetik ilişkiler kurmayı, özgün ve biricik olduklarının bilincine varmalarını sağlamayı, ifade becerilerini yaratıcı yönde geliştirebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefler. Tüm atölyelerimiz “eğlenerek öğrenme” tabanı üzerine kurulmuş olup, yenilikçi ve yaratıcı malzeme çeşitliliği ile çocuk dünyasının ifade çeşitliliğini, zenginleştirerek destekler. Yapılan araştırmalarda, çocukluk döneminde uzman sanat eğitmenleri eşliğinde sanat üretme olanağı yakalayan çocukların, ergenlik dönemi boyunca, daha rahat eleştiri alabilen özgüveni yüksek ve eleştiriye açık genç bireyler oldukları görülmüştür. Bu bağlamda Kraft junior sanat programları çocuk dünyasının renkliliğine ve odaklanma süresi uygunluğuna paralel olarak,çok disiplinli bir yol izler. Atölye Çalışmalarıızdan Bazıları Seramik,sanat tarihi,resim,heykel,mozaik,terrarium,kukla,tekstil tasarımı,oyuncak tasarımı,karikatür,illüstrasyon,sanatçı hikayeleri ve reprodüksyon uygulamaları,rölyef vb.şeklinde oluşturulmuştur.

Resim Galerisi

İletişim Bilgileri

Adres Gömeç Sok. Ihlamur Apt. No.11/B Acıbadem-Kadıköy (Acıbadem Hastanesi arkası)
Tel 0216 326 64 74 – 0535 833 71 99
Yaş 5-16
Fiyat Telefonla bilgi alınabilir
Web www.kraftsanat.com
E-posta info@kraftsanat.com
Yol Tarifi
2017-05-28T16:27:04+00:00

Siz de fikrinizi belirtin