Mon Atelier

Çocukların Fransızca dilini sanatsal ve kültürel aktiviteler ile frankofon bir ortamda kullanmalarını ve geliştirmelerini sağlamayı amaçlayan atölyede tüm etkinlikler Fransızca olarak düzenleniyor.

Kukla Atölyesi: Fransa’da “art de marionnette” olarak çok popüler olan kukla sanatı, anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocuklardan yetişkinlere kadar, işlediği konularla, teknik özellikleriyle , sahne ve gösteri sanatlarında önemli bir yer tutmaktadır.

Bu atölyede katılımcı kukla yapımı, ergonomisi ve oynatımını öğrenmekle birlikte, gerek yapım aşamasında gerekse sonrasında ufak hikayeler ve oyunlarla Fransızcasını kullanıp geliştirme olanağı bulur. 21 Şubat Cumartesi başlıyor. 14:30 – 16:30 (4 hafta boyunca haftada 2 saat)

Brikolaj Atölyesi: Ölçüyoruz, kesiyoruz, yapıştırıyoruz, boyuyoruz. Sonuçta birçok farklı malzemeden heykeller, dekoratif ve işlevsel nesneler tasarlıyor, yaratıyoruz. Atölyeler doğa, çevre, deniz canlıları, insan, evren gibi temalar etrafında gelişip çeşitleniyor. 21 Şubat Cumartesi başlıyor. 17:00 – 19:00 (4 hafta boyunca haftada 2 saat)

Tiyatro Atölyesi: Frankofon eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek olan atölyemizin öncelikli amacı çocuklara kendilerini bedensel ve sözlü ifade edebilecekleri bir ortam sunmaktır. Atölye ayrıca mim çalışması, fabller üzerine çalışmalar, tiyatro maskesi yapımı gibi aktivitelerle çeşitlenecektir.

Resim Galerisi

İletişim Bilgileri

Sevenler cad. Ravza sok. Flaghill sitesi B/2,  Sancaktepe – İstanbul
(0216) 622 1020
Telefonla bilgi alınabilir
www.facebook.com/monatelieristanbul
2017-05-30T15:18:51+00:00

Siz de fikrinizi belirtin